«

»

Bře 21

Rodina regionálních produktů se rozrostla

Dne 28. 02. 2018 se uskutečnilo zasedání certifikační komise značky ZNOJEMSKO regionální produkt®. Předloženy byly 4 žádosti s příslušnými dokumenty a vzorky výrobků. Na základě splnění všech daných předpokladů a rozhodnutí certifikační komise byly vybrány výrobky těchto žadatelů sídlících na území Znojemska: sterilovaná zelenina (okurky nakladačky, zelí bílé, zelí červené, červená řepa, paprika červená, kozí roh) Novák konzervárna a.s., bylinky vypěstované na venkovní ploše i ve skleníku (kopr, koriandr, libeček, majoránka, máta, pelyněk, rozmarýn, šalvěj, tyminán, pažitka, petržel a kerblík) Bylinky s.r.o., lahvová vína vinařství Hodeček z Miroslavských Knínic a vinný džem, vinný mošt Vinných sklepů Maršovice.

Místní akční skupina Živé pomezí Krumlovsko – Jevišovicko, z. s., jakožto koordinátor značky, již v předchozím období oslovovala a vyzývala tradiční výrobce, kteří by měli zájem spolupracovat na společné propagaci a měli by zájem se ucházet o udělení regionální značky. Dosavadními certifikovanými výrobky jsou vína Vinných sklepů Maršovice v.o.s. (Jezeřany-Maršovice), Jakostní révová vína, vinné mošty a vinné želé Vinařství Perla vín z Jezeřan-Maršovic a Druhový med pana Petra Sapáka z Hrušovan nad Jevišovkou.

Znojemsko je krajinou protkanou sady, úrodnými poli, vinicemi, krajinou plnou chutí, vůní…krajinou, která dala vzniknout logu regionální značky tvaru chráněné ještěrky zelené, která se na území vyskytuje. Regionální značka „Znojemsko regionální produkt“ tímto odkazuje na čisté a zachovalé životní prostředí, na cennost a raritu v území. Páteř ještěrky pak odkazuje na další symbol území Znojemska, a to meandry zaříznutých kaňonů významných řek, ať již se jedná o řeku Rokytnou, řeku Jihlavu či řeku Dyji. Regionální značka je jedním z významných způsobů, jak zviditelnit již konkrétní hodnotné produkty našeho regionu, produkty vzniklé ruční prací, s přihlédnutím k ekologické šetrnosti, místní jedinečnosti, z místních surovin s vazbou na místní tradici. Regionální značku „Znojemsko regionální produkt“ mají možnost získat výrobci z celého okresu Znojmo.

Kromě prestiže, kterou již dnes regionální značka představuje, budou nyní moci držitelé značky využít společné propagace na propagačních materiálech, výstavách, kterých se MAS průběžně zúčastňuje i pravidelných tiskových výstupech v médiích.

Více o regionální značce „Znojemsko regionální produkt“ získáte na odkazu:

http://www.regionalni-znacky.cz/znojemsko/.

ZNOJEMSKO_uzivatel_barev IMG_3592 IMG_3582358IMG_3584IMG_3602