Čec 03

Seznam přijatých žádostí v rámci 1. výzvy PRV

Dne 2. 7. 2018 byl ukončen příjem žádostí v rámci 1. výzvy Programu rozvoje venkova, do které mohli žadatelé z území MAS Živé pomezí Krumlovsko-Jevišovicko podávat své žádosti o dotace. Dohromady bylo podáno na MAS 14 žádostí do pěti Fichí.

Seznam přijatých žádostí 1. výzva PRV

Čer 07

Seminář pro žadatele 1. výzva PRV

Seminář pro 1. výzvu PRV se uskuteční dne 12. 6. 2018 od 15:00 hodin v zasedací místnosti sídla MAS (Okružní 394, 672 01 Moravský Krumlov)

Pozvánka seminář pro žadatele

Čer 01

Vyhlášení 1. výzvy PRV

Živé pomezí Krumlovsko-Jevišovicko, z.s. dne 1. 6. 2018 vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o dotaci v rámci operace 19.2.1 Programu rozvoje venkova na období 2014–2020.

1. VÝZVA PRV 2018

Kvě 30

Festival dechových hudeb D. Dubňany

Obec Dolní Dubňany a dechová hudba Dubňkna Vás srdečně zvou na 32. ročník Festivalu dechových hudeb v Dolních Dubňaněch, který se uskuteční 3. června 2018.

Pozvánka

Kvě 18

AVÍZO 1. VÝZVY PRV

1. 6. 2018 Živé pomezí Krumlovsko-Jevišovicko, z.s. vyhlásí 1. vývu PRV.

přehled vyhlašovaných opatření a alokace:
AVÍZO 1. VÝZVY PRV

znění fichí:

F1 Zemedelske podniky

F2 Zpracovani a uvadeni na trh zemedelskych podniku

F3 Zemedelska infrastruktura

F4 Lesnicka infrastruktura

F5 Pozemkove upravy

F6 Nezemedelske cinnosti

 

Kvě 18

Valná hromada MAS

V úterý 29. 5. 2018 v 18h. se ve Společenské místnosti OÚ Výrovice uskuteční Valná hromada MAS.

Pozvánka ke stažení: Pozvanka VH_29052018

Kvě 04

Pozvánka na seminář ,,Klimatická zeleň,,

Živé pomezí Krumlovsko-Jevišovicko, z.s. si vás dovoluje pozvat na pracovní seminář „Adaptace na klimatické změny pomocí zelené infrastruktury„, který se uskuteční ve čtvrtek 17. května 2018 od 9:30  v Hotelu Rokiten, Znojemská 393, Moravský Krumlov.

Seminář, jehož garantem je Jihomoravský kraj, je určen široké odborné i laické veřejnosti a účast na něm je bezplatná. Jeho obsahem bude předání praktický informací k výsadbě zeleně vhodné pro dané území s ohledem na probíhající klimatické změny včetně praktické ukázky těchto výsadeb a nastínění možností financování zelené infrastruktury z krajských, národních a evropských dotačních titulů.

POZVÁNKA

Bře 21

Rodina regionálních produktů se rozrostla

Dne 28. 02. 2018 se uskutečnilo zasedání certifikační komise značky ZNOJEMSKO regionální produkt®. Předloženy byly 4 žádosti s příslušnými dokumenty a vzorky výrobků. Na základě splnění všech daných předpokladů a rozhodnutí certifikační komise byly vybrány výrobky těchto žadatelů sídlících na území Znojemska: sterilovaná zelenina (okurky nakladačky, zelí bílé, zelí červené, červená řepa, paprika červená, kozí roh) Novák konzervárna a.s., bylinky vypěstované na venkovní ploše i ve skleníku (kopr, koriandr, libeček, majoránka, máta, pelyněk, rozmarýn, šalvěj, tyminán, pažitka, petržel a kerblík) Bylinky s.r.o., lahvová vína vinařství Hodeček z Miroslavských Knínic a vinný džem, vinný mošt Vinných sklepů Maršovice.

Místní akční skupina Živé pomezí Krumlovsko – Jevišovicko, z. s., jakožto koordinátor značky, již v předchozím období oslovovala a vyzývala tradiční výrobce, kteří by měli zájem spolupracovat na společné propagaci a měli by zájem se ucházet o udělení regionální značky. Dosavadními certifikovanými výrobky jsou vína Vinných sklepů Maršovice v.o.s. (Jezeřany-Maršovice), Jakostní révová vína, vinné mošty a vinné želé Vinařství Perla vín z Jezeřan-Maršovic a Druhový med pana Petra Sapáka z Hrušovan nad Jevišovkou.

Znojemsko je krajinou protkanou sady, úrodnými poli, vinicemi, krajinou plnou chutí, vůní…krajinou, která dala vzniknout logu regionální značky tvaru chráněné ještěrky zelené, která se na území vyskytuje. Regionální značka „Znojemsko regionální produkt“ tímto odkazuje na čisté a zachovalé životní prostředí, na cennost a raritu v území. Páteř ještěrky pak odkazuje na další symbol území Znojemska, a to meandry zaříznutých kaňonů významných řek, ať již se jedná o řeku Rokytnou, řeku Jihlavu či řeku Dyji. Regionální značka je jedním z významných způsobů, jak zviditelnit již konkrétní hodnotné produkty našeho regionu, produkty vzniklé ruční prací, s přihlédnutím k ekologické šetrnosti, místní jedinečnosti, z místních surovin s vazbou na místní tradici. Regionální značku „Znojemsko regionální produkt“ mají možnost získat výrobci z celého okresu Znojmo.

Kromě prestiže, kterou již dnes regionální značka představuje, budou nyní moci držitelé značky využít společné propagace na propagačních materiálech, výstavách, kterých se MAS průběžně zúčastňuje i pravidelných tiskových výstupech v médiích.

Více o regionální značce „Znojemsko regionální produkt“ získáte na odkazu:

http://www.regionalni-znacky.cz/znojemsko/.

ZNOJEMSKO_uzivatel_barev IMG_3592 IMG_3582358IMG_3584IMG_3602

 

Bře 12

Výběrové řízení na pozici manažera MAS Znojemské vinařství

Vyhlášeno výběrové řízení na pozici Projektový manažer MAS do 20. 3. 2018

VŘ projektový manažer MAS – rok 2018

Zář 29

Valná hromada MAS 12. 10. 2017

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 v 18h. se ve Společenské místnosti OÚ Výrovice uskuteční Valná hromada MAS.

Pozvánka ke stažení: Pozvanka VH_12102017

Starší příspěvky «

Fetch more items